Ahoj

Volám sa Zuzana Szabó (kedysi aj Ivanová), žijem v Banskej Bystrici.
Od detstva rada pečiem a skúšam nové recepty. Zbieram formy na bábovky z rôznych materiálov. "Nové" kúsky však najčastejšie objavujem v bazároch, keďže takéto staronové kúsky sa už nerobia.

Rada by som preto vytvorila také formy na bábovky, ktoré budú trvácne, nadčasové a budú ich môcť zdediť po nás aj naše deti.

Vyštudovala som chemické inžinierstvo a v práci sa 11 rokov (s rodičovskou pauzou) venujem vo viacerých pozíciách procesu výroby v biotechnologickej výrobe.

Až počas materskej dovolenky som sa začala viac zamýšľať nad tým, čo sa vlastne deje počas pečenia, čo ovplyvňuje čas pečenia viac, či materiál formy, recept alebo teplota? Skúsim sa preto v článkoch venovať aj týmto zaujímavým témam. Samozrejme uvediem aj recepty, ktoré používam.

Nech sa páči, ponúknite sa 🙂


Rasťo Szabó,

môj manžel a náš hlavný bábovkový ochutnávač :) Má neľahkú úlohu, no ochotne ju plní.  Okrem ochutnávania má aj zmysel pre štylistiku, web stránky a ich správu, legislatívu, SEO,... Má vždy vlastný názor a vie vygoogliť rýchlo a efektívne všetko, čo ešte nevieme. V neposlednom rade to je veľký fanúšik Bábovkova a je mojou veľkou oporou. 

Spolu aj s malým ochutnávačom
Spolu aj s malým ochutnávačom

Martina Klbečková, Minka, 

 je umelecký kreatívny tvorca autorských porcelánových diel a predmetov. V jej dielni dostávajú nápady reálne obrysy vďaka jej detailnému spracovaniu, mnohoročným skúsenostiam a trpezlivosti. Rada s ňou debatujem o nových návrhoch, keď prídem s jedným, odchádzam aspoň s tromi ďalšími :) Viac z jej diel nájdete tu.


Kontakt:

Zuzana Szabó

Gerlachovská 6
97411 Banská Bystrica

+421 915 122 905

ahoj@babovkovo.sk

Facebook  | Instagram | Pinterest

Odoslať správu: