Vitajte vo svete báboviek

Aj na forme záleží! Upečte si bábovku v ručne vyrobenej bábovkovej forme z porcelánu.


Najnovšie články a recepty na bábovku

Nielen k dobrej bábovke, ale hocikedy keď je naň chuť, dobrý domáci vaječný likér príde vhod. Tento recept je na tekutejší likér zo smotany. Príprava je jednoduchšia, vďaka vareniu smotany je potrebný kratší čas na šľahanie nad parou.

Bábovka je osviežujúca, príjemné chrumká, vláčna. Príjemne prekvapí tvarohová plnka s pomarančovou chuťou. Vhodná na raňajky, ku káve, len tak. Dajte na ňu pozor, rýchlo mizne.

Túto bábovku charakterizuje jemná mandľová a marcipánová chuť s jedinečnou arómou. Je to delikátny dezert, ktorý by si zaslúžil špeciálnu príležitosť na vychutnanie. Naša domáca realita je taká, že sa hodí na raňajky, desiatu, olovrant a zmizne veľmi rýchlo...
Nech sa páči tu je recept na menšiu formu, Emíliu.

Môže byť táto osviežujúca bábovka s pomarančom, tvarohom a bielou čokoládou sviatočnou ? Určite áno. Rovnako tak je vhodná na bežný deň, či ako nedeľný dezert. Momentálne patrí medzi naše najobľúbenejšie. Ochutnajte !

Bábovka s tvarohom a citrónom je veľmi dobrá kombinácia chute a vône. Je to klasika, ktorou sa nedá nič pokaziť. Pridané želé kúsky sú ako čerešnička na torte, osviežia nielen farbou, ale svojou chuťou (s kvapkou rumu) nechajú vyniknúť svieže cesto. Ochutnajte :)

Na začiatku bol nápad, teda náčrt bábovkovej formy nakreslený ceruzkou. 3D tlač mi prišla ako praktický krok pri zobrazení a lepšej predstave navrhnutého tvaru. Kto by si dnes nechcel skúsiť niečo vytlačiť v 3D?

Ručná výroba

Každá naša forma na bábovku je ručne vyrobený unikát. Navrhnutý aj vyrobený na Slovensku.

Prírodný materiál

Naše bábovkové formy sú vyrobené z prírodného a trvácneho materiálu - porcelánu.

Funkčnosť

Porcelán zabezpečí rovnomerné prepečenie bez spálených stien. Hladká glazúra napomáha ľahkému vyklopeniu bábovky z formy.

Moderný dizajn

Naše formy budú nielen funkčným, ale aj štýlovým doplnkom vášho domova.